Antykwariat w Bibliotece

11 września 2023, omnibus

Filia nr 7 Bibliosfera Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu proponuje sentymentalną podróż w przeszłość. Na wystawie pocztówek i pamiątek z Antykwariatu Omnibus zatytułowanej „Dawno temu w Sosnowcu”, będzie można obejrzeć ciekawe dokumenty, rosyjskie ruble z początku XX wieku, kartę kibica czy zaproszenie ślubne z 1922 roku.

Główną atrakcją będą oczywiście przedwojenne pocztówki z widokami starego Sosnowca, a nawet wcześniejszych Sosnowic. Wernisaż wystawy odbędzie się 14 września 2023 o 17.00 w Bibliosferze przy ul. Kalinowej (pawilon), a oglądać ją będzie można do 10 października 2023 w godzinach otwarcia placówki.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Dawno temu w Sosnowcu było wielokulturowo, zielono i gwarnie.

Miasto powstałe na początku XX wieku, u styku trzech zaborów, rozwijało się bardzo prężnie już w drugiej połowie XIX wieku. Działały kina, hotele, restauracje, browar, kwitł przemysł i handel. W 1848 roku do granicy Królestwa Polskiego z Cesarstwem Austriackim w Maczkach doprowadzona została Kolej Warszawsko-Wiedeńska, a w 1859 roku powstał obecny dworzec główny w Sosnowcu.

A to dopiero początek opowieści wyłaniającej się z prezentowanych pamiątek…

Antykwariat Omnibus Julita Muzolf jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki “Certyfikat dla małych księgarni”.

Antykwariat "Omnibus"

ul. Dekerta 2

41-200 Sosnowiec

tel. 606 831 397

mail: kontakt@antykwariatomnibus.pl